EnviroCity 2017

image-proxy

Zveme na zahájení komunitního festivalu EnviroCity 2017, které se uskuteční v úterý 30. května od 19.00 hodin na Nuselských schodech na Praze 2.

Společně s architektem Šimonem Prokopem a předsedkyní spolku CooLAND Kateřinou Zímovou zde představíme výsledky projektu COLidor, který si klade za cíl dlouhodobě podporovat unikátní biotop nacházející se právě v okolí staré roubenky Zvonařka na pomezí Nuslí a Vinohrad. Na naši prezentaci GIGA mapy naváže Andrea Pekárková s audiovizuální performancí na téma biodiverzity a večer bude zakončen nočním piknikem s netopýry, v rámci kterého se pokusíme zmapovat nejčastěji vyskytující se druhy.

Program desetidenního festivalu je bohatý na přednášky, diskuze, sousedská setkání i další performance a zvu vás tímto k jeho návštěvě!

Nenechte si ujít zejména prezentaci norského profesora Birgera Sevaldsona z Oslo School of Architecture and Design, zakladatele Ocean Design Research Association na téma Jak přispívá design k budování demokratické kultury? Prezentace s navazující debatou a drobným pohoštěním se uskuteční ve středu 7. června od 18.00 hodin v přilehlém Excelsior Pubu (Fričova 8, Praha 2) a pokud byste měli zájem se jí účastnit, prosím kontaktujte mne emailem, neboť kapacity jsou omezené.

Kompletní program naleznete na naši FB události.

Těším se na setkání!

Marie Davidová
architektka a předsedkyně pořádajícího spolku Collaborative Collective